» 
»
 

Öğretmenlerin bayram tatili uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mesleki çalışma programı kapsamı çerçevesinde, Ramazan Bayramı sonrasına denk gelen 28, 29 ve 30 Haziran tarihlerinde idari izinli sayılacağı haberini açıkladı.

Uzun zamandır çok konuşulan, Ramazan Bayramı’nda tatilin uzatılması ile ilgili bir çok dedikodu yayılmıştı ancak tatilin uzaması ile ilgili Hükümet tarafından herhangi bir duyuru yapılmamıştı. Konu ile ilgili Turizmciler Dernekleri dört bir koldan hükümet yetkilileriyle görüşme yaparak tatilin uzaması ve yerli turistin turizmi canlandırması hedeflenmişti. Konu ile ilgili şu zamana kadar hiçbir bakanlıktan açıklama yada bir sürpriz kadar çıkmamıştı ki Milli eğitim Bakanlığı, resmi sosyal medya hesabı Twitter aracılığıyla bir açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamada, öğretmenlerin mesleki çalışma programı kapsamında, Ramazan Bayramı sonrası 28, 29 ve 30 Haziran'da idari izinli sayılacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Sayın Bakanımızın onayıyla öğretmenler, mesleki çalışma programı kapsamında bayram sonrası 28, 29 ve 30 Haziran'da idari izinli sayılacaklar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *