» 
»
 

OHAL kalkacak mı? Başbakan Yıldırım açıkladı

MGK'ya OHAL'in uzatılması yönünde teklif götüreceklerini belirten Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Başbakan Binali Yıldırım, medya temsilcileri ile Çankaya Köşkü'nde bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. 19 Temmuz'da dolan OHAL ile ilgili bilgi veren Yıldırım, hükümet olarak uzatılması yönünde MGK'ya teklif götürme kararında olduklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olağanüstü hal uygulamasının uzak olmayan bir zaman sonunda kalkacağı yönünde ifadeleri hatırlatılan Başbakan Yıldırım, "Mutlaka bir gün kalkacak bu olağanüstü hal. Böyle devam edecek diye bir şey yok. Şartlar oluştuğunda kalkacak." ifadelerini kullandı.

OHAL uygulamasının kaldırılması ya da uzatılması yönündeki hususun MGK'da görüşülüp konuşulduğunu, ona göre karar verildiğini belirten Yıldırım, hükümet olarak MGK'ya uzatılması yönünde teklif götürme kararında olduklarını, daha sonrası için ise duruma bakılarak karar verileceğini kaydetti. Yıldırım " Dediğim gibi, biz sürekli bunu devam ettirmekten yana değiliz." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *