» 
»
 

Okul önlerinde emniyet birimlerince güvenlik tedbirleri alınacak

2016-2017 eğitim öğretim yılı Pazartesi günü başlıyor ve Emniyet Genel Müdürlüğü, öğrencilerin güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için alınacak önlemleri belirledi.

19 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılında çocukların güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü alınacak tedbirleri belirledi. Buna göre çocukların her türlü suç ve şiddetten, başta madde bağımlılığı olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunmaları için okul çevrelerinde tedbirler alınmasına ilişkin genelge gönderildi.

81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen genelgeye göre, sorumluluk bölgelerindeki tüm okullarda risk değerlendirmesi yapılmasının ardından resmi ve sivil ekipler görevlendirilecek. Okulların irtibat görevlileri bir hafta, üç hafta ve bir aylık periyotlarla kendi sorumluluklarındaki okul yöneticileri ile en az bir kez görüşecek ve eğitim güvenliğini tehdit eden faktörler belirlenerek bunlara yönelik çalışmalar yapılacak.

Okul çevrelerindeki internet kafeler, oyun salonları ve kahvehaneler denetlenerek umuma açık yerler, park ve bahçelerde denetimler arttırılacak, bu bölgelerdeki okulla ilişkisi olmayan kişiler çevreden uzaklaştırılacak. Okullar giriş ve çıkış saatlerinde okulların önünde, çevresinde ve güzergahında genel asayiş ve trafik önlemlerinin alınmasına yönelik yaya ve motorize ekip görevli olacak.

Uyuşturucu ile mücadele birimleri, okul önü ve çevresinde idari ve adli tedbirleri arttıracak, uyuşturucu ticareti ve kullanımının önlenmesi için “Narkotim” ekipleri etkin görevde bulunacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *