» 
»
 

Okuldan atılmakla tehdit edilen lise öğrencisi intihar etti

Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi spor bölümü 12. sınıf öğrencisi Mihriban Şimşek, ailesi ile birlikte içinde bulunduğu seyir halindeki araçtan atlayarak intihar etti.

17 yaşındaki Mihriban Şimşek'in Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi spor bölümündeki 12. sınıf arkadaşlarının iddialarına göre, Mihriban'ın sınıfta erkek arkadaşı ile yan yana oturduğu için öğretmenleri tarafından okuldan atılmakla tehdit edildi. Bunun üzerine bunalıma giren genç kız, bu nedenden dolayı Akrasaray'a gitmek üzere ailesi ile seyir halinde arabada iken arabadan atlayarak canına kıymak istedi.

Şuan yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi veren Mihriban'ın, hafta sonunda okul pansiyonunun bahçesinde sınıf arkadaşı Oğuzhan Erdem ile aynı bankta otururken görevli öğretmenler tarafından görüldükten sonra her iki öğrenci hakkında da tutanak tutulması ile olay başladı. Tutanakların okul idaresine bildirilmesi ile okul Müdürü Savaş Şimşek, her iki öğrenciyi de odasına çağırdı ve onları okuldan atacağını söyledi. Bankta birlikte oturduklarını ailelerine bildireceğini söyledikten sonra genç kız bunalıma girdi.

Yaşanan gelişmelerin sonrasında Nevşehir'e ailesinin yanına gelen Mihriban Şimşek, yine ailesi ile birlikte Aksaray'a gitmekte iken hareket halindeki araçtan atlayarak intihar etti. Ağır yaralanan genç kıza ilk müdahale 12 Acil sağlık ekipleri tarafından apıldı. Şimşek, daha sonra Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken durumunun ciddi olduğu ve hayati tehlikesinin bulunan Mihriban, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *