Okullar ne zaman açılacak? İşte yeni dönem tarihi...

Bu günlerde anne babalar ve çocuklarının en çok sorduğu soru "Okullar ne zaman açılıyor?" oldu. Herkesin merakla beklediği 15 tatil ne zaman bitiyor? MEB'ten yapılan açıklamaya göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı takvimi ayrıntılarda...

Türkiye'de 2016-2017 eğitim öğretim yılı ilk döneminin bitmesinin ardından okulların yeniden açılmasına sayılı gün kaldı. Şu günlerde en fazla merak edilen soruların başında "Okullar ne zaman açılıyor?" yer alıyor. MEB, 2016-2017 eğitim öğretim yılı takvimi sorulan sorulara yanıt verdi. Yarıyıl tatili 23 Ocak 2017 ile 3 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak.

İkinci kanaat dönemi 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlıyor ve 9 Haziran 2016 Cuma günü sona eriyor. 2017-2018 yılı için eğitim öğretim ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak.

YARIYIL TATİLİNDE ANNE-BABALARA ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Çocukların hem dinlenmeleri, hem de eğlenmeleri için okul döneminde zaman bulamadıkları faaliyetleri gerçekleştirmeleri için fırsat sunan yarıyıl tatilinin gelmesi ile tatil konusunda herkes çeşitli planlar yaptı. Ancak bu dönemde anne babalara çok iş düşüyor ve ebeveynlerin stratejik bir plan ile hareket etmeleri gerekiyor.

Uzmanlar çocukların okul döneminde yaşadıkları stresi atmaları için aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. Bilgisayar, telefon ya da televizyon başında çok fazla zaman geçiren çocukların, sabah geç kalkan ve akşam geç yatan çocukların okula yeniden başlama dönemlerinde adaptasyon sorunu yaşadıklarının altı çiziliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *