Okullar ne zaman kapanacak? MEB tarih verdi

Okullar ne zaman kapanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarih verdi. Milyonlarca öğrenciyi ve veliyi ilgilendiren okulların kapanması ile ilgili süreç şekillendi. Yaz tatilinin Haziran ayının kaçında başlayacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi açıklaması haberimiz detayında.

Okulların kapanması ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. Okulların ne zaman kapanacağı ile ilgili öğrenci ve velilerin merakı da giderildi. Öğrenci ve veliler 28 Mart 2017 tarihi itibariyle tatil planları yapmaya başladı. Yapılan plan çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 eğitim-öğretim yılına ait tarihi verdi. MEB tarafından yapılan plan doğrultusunda 2016-2017 eğitim öğretim yılına ait okulların kapanacağı tarih 9 Haziran 2017 Cuma olarak açıklandı. Yine 2017-2018 eğitim öğretim yılında okulların 18 Eylül 2017 Pazartesi günü açılacağı duyuruldu. Bu tarihten itibaren okul öncesi, ilkokul, ortaokul 5. sınıf öğrencilerin dersleri okulların açılmasına müteakiben eş zamanlı olarak başlayacak. Yaz tatilinin kısalması gündeme geldi fakat bununla ilgili açıklamayı da Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptı. Yaz tatilinin kaldırılması ya da kısaltılması gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyleyerek yaz tatilinin öğrencilere etkin bir şekilde verileceğinin altını çizdi. 

AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere eğitim süresini kısatlmadan bütün bilgileri vermeye gayret gösterdik Yaz tatilinde de eğitim etkili şekilde verilecektir. Yaz tatilini kısaltma ve kaldırma gibi bir düşünce içinde olmadık, olmayacağız da. Yaz tatilinde öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine katkı sağlamak adına destekleme çabalarımız devam edecektir. Tatillerini daha etkin kullanmalarını sağlayacağız. 1930'lardaki sistem ne ise aynı sistem üzerinden devam ediyoruz diyerek görüşlerini belirtti. 

2017 YILINDAKİ RESMİ TATİLLER ŞU ŞEKİLDE

Yılbaşı: 1 Ocak 2017-Pazar
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan 2017- Pazar
Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs 2017- Pazartesi
Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs 2017- Cuma
Ramazan Bayramı: 25-26-27 Haziran 2017
15 Temmuz Şehitleri Anma Günü: 15 Temmuz 2017 Cumartesi
Zafer Bayramı: 30 Ağustos 2017- Çarşamba
Kurban Bayramı: 1-2-3-4 Eylül 2017
Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim 2017- Pazar

Öğrencilerin merak ettikleri konulardan bir taneside takdir ve teşekkür belgesi hesaplamaları konusunda. Bunun için de e-okul.meb.gov.tr internet sitesinden TC Kimlik Numarası ve okul numarasıyla giriş yaparak sınav sonuçlarına ulaşabiliyorlar. Karne notu da yine 1. ve2. yazılı sınavlarının ortalamasına göre hesaplanıyor. Bütün ders notları toplanıyor ve alınan ders sayısına bölünüyor sonucu sizin karne notunuz olarak karnenize işleniyor. Ders ortalaması 80 ve üzeri olan öğrenci Teşekkür Belgesi almaya hak kazanırken, 85 ve üzeri ise Takdir Belgesi almaya hak kazanıyor. Uzmanlar öğrencilere yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri konusunda uyarılar yapmayı da ihmal etmiyor. Kendinize zaman ayırmanızın yanında ara ara ders tekrarları da yapmak, başarılı olmanın anahtarı olarak görülüyor. 

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *