» 
»
 

Okullar tatil edilecek mi sorusuna yanıt MEB’den geldi

Milli Eğitim Bakanlığı okulları tatil edecek mi? Koronavirüs nedeni ile alınacak tedbirler kapsamında okulların tatil edilip edilmeyeceği sorusu gündemde. Mart ayında okullar ara tatile mi girecek sorusuna yanıt Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Okullar tatil olacak mı sorusu Mart 2020’nin en merak edilen sorusu olarak bugün gündemde. Koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaların ardından gözler Milli Eğitim Bakanı Ziya Seçluk’a çevrildi. Okulların ara tatil dönemini Mart itibariyle başlatılması konusunda açıklamada bulunan Selçuk, konunun önümüzdeki günlerde görüşüleceğini bildirdi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISINA KATILACAK

Ülkemizde virüsün tespit edilmesi sonrasında alınacak önlemler kapsamında okulların tatil edilip edilmeyeceği de merak ediliyordu. Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi’nde bugün yapılacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu’na Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılacağı öğrenildi.

Bakanlıktan edinilen bilgilere göre yapılacak olan toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hazır bulunacak. Toplantının sona ermesinin ardından saat 16:30’da basın açıklaması yapılacak.

MART 2020’DE OKULLAR TATİL OLACAK MI?

İkinci ara tatil döneminin Nisan ayında yapılacağı biliniyordu. Ancak koronavirüs tespiti sonrasında tedbir amaçlı okulların mart ayında ara tatil olması gündeme geldi. Bakan Ziya Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada alınacak tedbirler kapsamında Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerinin devam ettiğini belirtti. Selçuk, okulların tatil takvimi ile ilgili sadece resmi kaynaklara itibar edilmesini rica etti.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN DA OKUL TATİLİ AÇIKLAMASI GELDİ

Okulların tatil edilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı ile ilerleyen süreçte görüleceklerini belirten Bakan Fahrettin Koca, Türkiye’de alınan çok sıkı tedbirlere rağmen Avrupa ülkelerinin bu konuda yeterli başarıyı gösteremediğini ifade etti. Türkiye’de şu ana kadar 1 kişide koronavirüs teşhis edildiğini belirten Koca, hastanın genel durumunun iyi olduğu, ailesi ve yakın çevresinin de gözetim altında tutulduğu bilgilerini paylaştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *