Okullarda cep telefonu kullanımı resmen yasaklandı

Sosyal medya kullanımının öğrenciler arasında yaygınlaşması nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı okullarda cep telefonu kullanımını resmen yasakladı. Yasak bugün itibari ile resmi gazetede de yayınlanarak kesinleşmiş oldu.

Bir dönem okullarda cep telefonu kullanımının yasak olasına karşın yasağın kaldırılması ile okullarda akıllı telefonlar sayesinde sosyal kullanımı da yaygınlaştı. Bu telefonların sınav esnasında kullanılması ve telefon bulundurmanın sınıfta yasak olmaması nedeni ile derse olan adaptasyonda sıkıntılar yaşanması sebebiyle MEB’in okullarda cep telefonu kullanımını yasaklamış olduğu düşünülüyor.

MEB’in verdiği bu kararın ardından çalışan ve çocuklarının okula yalnız zorunda olan ebeveynler ne yapacaklarını düşünür oldu. Yeni yayımlanan yönetmelik Mesleki eğitim veren okulların sistemlerinin değişimi ve sınav sistemlerinde uygulanacak bazı değişikler gibi birçok konuyu da kapsamakta.

Önceleri okullarda cep telefonu bulundurma konusu yasak olmasına karşın velilerin öğrencileri ile iletişim kurabilmeleri adına tolerans tanınmakta idi ancak yeni yönetmelikle okulda cep telefonu kullanan öğrencilere disiplin cezası uygulanacak. Öte yandan sosyal medya aracılığı ile öğretmenlere hakaret içeren paylaşımlarda bulunanlar ya da bu tarz paylaşımları beğenen öğrenciler de disiplin kuruluna gönderilecek.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *