» 
 

Olağan Üstü Hal kararı seyahat özgürlüğünü engellemiyor!

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, (OHAL) olağanüstü hal durumunun seyahat özgürlüğü üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını belirterek, OHAL'ın seyahat özgürlüğünü engellemediğini, Türkiye'nin diğer ülkeler kadar güvenilir bir ülke olduğunun altını çizdi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, OHAL (Olağan Üstü Hal) durumunun seyahat özgürlüğünü etkilemediğini belirtti. Ayık, 15 Temmuz'da Türkiye'de bir grup vatan haininin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi ile karşı karşıya kalındığını hatırlattı. Hükümetin, askerin ve polisin, halkıın mücadeleri ile birlikte bu darbe girişimini önlediklerini vurgulayan Ayık, darbe girişimi nedeninden dolayı Ankara'da ve İstanbul'da güvenlik tedbirlerinin en üst düzeye çıkarıldığını da kaydetti. Darbe girişimi sonrasında Türkiye'de 3 ay süre ile OHAL kararının alınmasından ve ilan edilmesinden sonra, vatandaşların ve yurt dışı ziyaretçilerinin hayatlarında herhangi bir değişiklik olmacağını vurguladı. Yakın zamanda diğer ülkelerde de benzer uygulamanın faaliyete geçirildiğinin altını çizen Osman Ayık, Olağan üstü hal kararının Türkiye'deki normal hayatı etkilemeden gerçekleştirildiğini belirtti. 

OHAL'in seyahat özgürlüğü üzerisinde de herhangi bir etkinin olmadığını, özellikle turizm açısından yoğun olan Muğla ve Antalya gibi turistik bölgelerde herhangi bir terör olayının yaşandığını ancak tedbir amaçlı güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olduğunu belirtti. Tuzim sektörünün, bu zor günlerde hiçbir turiste zarar gelmeden atlatılacağına inandıklarını belirtti. Türkiye'nin diğer ülkeler kadar güvenilir bir ülke olduğunu ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *