» 
 

Ölene Kadar dizisi uyarlama mı? Açıklama geldi

Başrollerinde Fahriye Evcen ve Engin Akyürek'in yer aldığı ATV ekranlarının yeni dizisi Ölene Kadar ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Ölene Kadar dizisinin uyarlama olduğu iddialarının ardından, hikayenin yaratıcısı Elif Usman Ergüden'den açıklama geldi. İşte detaylar...

Başrollerinde Fahriye Evcen, Engin Akyürek, Sarp Levendoğlu ile Gücan Arslan'ın yer aldığı, Tims Production-Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği, Umur Turagay'ın yönetmen koltuğunda oturduğu iddialı dizi Ölene Kadar hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. ATV ekranlarında ilk bölümü yayınlanan Ölene Kadar'ın konusunun uyarlama olduğu iddialarının üzerine, dizinin hikayesinin kurucusu olan Elif Usman Ergüden açıklama yaptı.

Ölene kadar 1. bölümünün ardından sosyal medyada izleyiciler ve eleştirmenler tarafından güzel yorumlar aldı. Bunun haricinde dizinin ABD kanalı HBO'da yayınlanan "The Night Of" dizisine benzediği söylendi. Ölene Kadar'ın hikâyesi ile ilgili dizinin yayınlanmadan önce de uyarlama olduğu hakkında söylentiler çıkmıştı. Öte yandan 1994 yılı Amerikan yapımı "Esaretin Bedeli" filminden dizinin esinlendiği de söylentiler arasında yer almıştı. son olarak The Night Of dizisine de benzediği söylenince, Elif Usman Ergüden'den açıklama gecikmedi.

Açıklamada, "Ölene Kadar'ın detaylı hikayesi ilk bölüm ilk draft senaryosu vs. 2014 Ağustos Eylül aylarında tarafımdan yazıldı. Mail kayıtları mevcut. Öte yandan zaten o zamanlar beraber çalıştığım Lale Eren, İrfan Şahin, Pelin Diştaş gibi kıymetli isimler bunu doğrulayacak durumda. Zira, hikaye ilk çıktığında onlar okumuştu. O zamanlar bu hikayeyi hayata geçirmedik. Proje rafta kaldı. 2016 yılının başlarında Tims'le çalışmaya başladık ve proje üzerinde tekrar ve onların da katkıları ile son halini öyküye verdik. Yani "The Night Of" u izleyip, biz de böyle bir hikaye yapalım diye yola çıkmış değiliz" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *