Ömür Efe'nin Oyun Geliştirme Macerası Devam Ediyor

Henüz 11 yaşındayken geliştirip yayınladığı TopLa adlı 3D oyunundan sonra şimdi de RunWall adını verdiği heyecan ve eğlence dolu yeni oyunuyla karşımıza çıkan Ömür Efe, roket hızında, eğlenceli, zorlu etapları ile sizleri heyecana sürüklüyor.

2015 yılı Ağustos ayında yayınladığı TopLa adlı 3 boyutlu oyunuyla dikkatleri üzerine çeken Ömür Efe Güçlü bu yaz tatilinde hazırladığı yepyeni bir oyun ile karşımıza çıktı. RunWall adını verdiği 2 boyutlu eğlenceli ve heyecan verici oyununu Google Play üzerinde yayınlayan Ömür Efe oyun geliştirme konusunda epey mesafe kat ettiğini de bu çalışmasıyla ortaya koymuş.

“11 Yaşında Türk Çocuğunun Oyunu” adlı haberden sonra bir anda Türkiye’nin ilgisini çeken TopLa oyunu ilk oyun geliştirme denemesi olarak bir çok eksiğine rağmen başarılı bulunmuş ve destek bulmuştu. Şu an 13 yaşında olan ve oyun geliştirme çalışmalarını bulduğu her fırsatta devam ettiren Ömür Efe Güçlü, 3D oyun geliştirmelerinin yanında yeni oyunu RunWall ile de her yaş grubundan oyuncuyu heyecana sürükleyeceğe benziyor.

Oyun incelendiğinde 2 boyutlu başarılı grafikler ve oyun geliştiriciler için oldukça deneyim gerektiren Google Play Game entegrasyonları, sosyal medya paylaşım entegrasyonları ve yüksek düzeyde kontrol mekanizmaları dikkat çekiyor.
Bu yıl kendisi için TEOG yılı olması nedeniyle yaz döneminde fırsat buldukça çalışma yapabildiğini söyleyen Ömür Efe, hedefinin RunWall oyununun 1 milyondan fazla indirilmesi ve beğeniyle oynanması olduğunu söylüyor.

Son dönemlerde açtığı Youtube kanalıyla yazılım ve oyun geliştirmeye yönelik çektiği videoları paylaşan Ömür Efe şimdiden kendi markasını da oluşturmaya başlamış. OEGames – Ömür Efe Güçlü adıyla Youtube kanalı, Facebook sayfası ve bloğunu oluşturan Ömür Efe oyun ve yazılım geliştirme noktasında birçok yaşıtına da örnek oluyor.

İşte Ömür Efe’nin yeni oyunu RunWall’un indirme linki :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omurefeguclu.RunWall


OEGames adlı markası için açtığı ve kodlama dersleri verdiği Youtube kanalı ise şu adreste :

https://www.youtube.com/c/oegamesefeguclu

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *