Onaylanmış hesap başvuru sürecini Twitter artık herkese açıyor

Twitter profillerinde ara sıra karşılaştığımız mavi rozet, uzun süredir ayırt edici olarak işlev görüyordu. Bu sayede kişinin özgünlüğünü anlıyorduk fakat bu onaylanmış hesap olan mavi rozet sembolüne yeni bir açıklama getirildi.

Belirli Twitter profillerinde gördüğümüz mavi rozet, önemli bir ayırt edici özellik sağlıyor. Bu sayede Twitter onaylanmış hesap rozeti adı altında bu sembolleri, kendisinin özgün olduğunu göstermek ve kanıtlamak amacı ile bu sembolü hesaplara veriyor. Genelde bu sembole müzisyen, oyuncu, TV yıldızı, sporcu ve diğer tanınmış kişilerin hesaplarında karşılaşıyoruz. 

Kendisinin kullanmış olduğu profilinin de özgün olduğuna inanan ortalama Twitter kullancısının da bu rozeti alması pek de kolay olmuyor. Twitter uygulaması, onaylanmış hesap başvuru sürecini basitleştirerek kullanıcıların başvurularını herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan yapmalarına olanak sağlıyor. 

Twitter'ın bellirli kullanıcı servislerinden sorumlu olan başkan yardımcısı Tina Bhatnagar’ın atmış olduğu imzası ile yapılan bir açıklamada, yeni yaklaşım sayesinde insanların ilham veren ve kreatif kullanıcıların uygulamada bulmasına kolaylık sağlanacağını ve Twetter'ın bunu amaçlandığını belirtildi.

Twitter için onaylanmış hesap başvuru sürecinin kolaylaştırılması,oldukça iyi düşünülmüş ve de mikro blog servisi için de mantıklı bir teknik hamle niteliği taşıyor. Uzun yıllar boyunca onaylı olan kişi  profillerine yeniden onaylama amacıyla “spam” isteklerin gönderilmesi ve halen onay almayı bekleyen çok fazla kişinin bulunması, Twitter’ın yeni sürecini hızlandırmaya yetiyor.

Bu yenilik öncelikle belirli bölgelerde kullanıma geçecek fakat daha sonra bu süreç tüm dünyaya yayılacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *