» 
 

Opel'i satın alan PSA Türkiye'de yatırım mı yapacak?

Fransız PSA Grubu Opel'i satın almasıyla bir süredir gündemden düşmezken, şimdi de Türkiye'de yatırım yapacağı haberleri yayıldı. Peugeot CEO'sundan Türkiye açıklaması geldi.

Geçtiğimiz günlerde Almanya'da doğarak General Motors'a satılan Opel'i bünyesine katan  Fransız PSA şimdi de yatırım için Türkiye konusunda istekli olduğunu bildirdi. Peugeot Citroen Grubu CEO'su Imparato yaptığı konuşmada Türkiye'de yatırım yapma konusunda hazır olduklarını, bir tesis kurmanın 8 ay gibi bir sürede mümkün olduğunu dile getirdi.

Peugeot CEO'su Jean-Philippe Imparato, şirketin bölge direktörlerince Türkiye'deki yatırım fırsatlarının incelendiğini, PSA üst yönetiminin onaylaması durumunda 8 ay içinde bir montaj fabrikası kurulabileceğini kaydetti. Yılda 2 milyon araç satma hedefinde olan Peugeot'nun bu araçların yüzde 50'den fazlasının Avrupa dışında gerçekleşmesi yönünde beklentileri olduğunu ifade etti. Imparato, bu hedefleri doğrultusunda Türkiye'nin taşıdığı öneme değinerek Tofaş Bursa fabrikasından çekilmelerine rağmen önümüzdeki dönemde sürpriz gelişmeler olacağını vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *