» 
»
 

Operasyonlara Bayraktar'da katıldı 186 terörist etkisiz hale getirildi

Çukurca kırsalında düzenlenen hava harekatında 186 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklayan TSK, operasyonda yerli insansız hava aracı Bayraktar’ın da kullanıldığını duyurdu.

6 Eylül itibariyle başlatılan ve 3 gündür devam eden Türk Silahlı Kuvvetlerinin Çukurca/Seni tepe bölgesinde, Dede bölgesinde ve Uzundere’de gerçekleştirdiği hava harekatlarında toplam 29 teröristin etkisiz hale getirildiği, bölgedeki operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 186 olduğu duyuruldu.

Bölücü terör örgütü PKK’ya karşı Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarını sürdürüyor. TSK’dan yapılan açıklamada Çukurca’da toplam 186 teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak yapılan hava taarruzlarında kullanılan tüm savaş uçaklarının ve silahlı İHA’ların emniyetle üslerine döndükleri bilgisi paylaşıldı. Ayrıca operasyonlarda yerli insansız hava aracı Bayraktar’ın da kullanıldığı bilgisine yer verildi.

Bayraktar; Kara Kuvvetleri Komutanlığı için geliştirilmiş, test kabul aşamasından başarıyla geçerek envantere giren yerli insansız hava aracı sistemi. 2015 yılından beri de TSK bünyesinde operasyonlarda kullanılmaya başlanmıştır. Milli hava araçlarımız arasında Türk Havacılık tarihindeki irtifa ve kendi klasmanındaki uçuş süresi rekorlarına sahiptir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *