» 
»
 

Ordu' da doktora başhekimden dayak iddiası

Ordu Devlet Hastanesi'nde çalışan doktor başhekimden dayak yediğini iddia etti. İki taraf da karşılıklı suç duyurusunda bulundu.

Ordu’nun Ünye Devlet Hastanesi’nde görev yapan Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Güray Yılmaz ve aynı hastanede çalışan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Özgür Erdoğan' ı klimaların çalışmaması nedeniyle başlayan kavgada dövdüğü dönüştüğü iddia edildi. Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı, gösterdiği şiddet nedeniyle Hastane Yöneticisi ve Başhekim Güray Yılmaz’ı kınayarak tepki gösterdi.

Yaşanan kavga sonrasında kolunda morluk oluştuğunu iddia eden Özgür Erdoğan, hastaneden rapor isteyerek bugün Ünye Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yaptı. Hastane Yöneticisi ve Başhekim Güray Yılmaz da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Özgür Erdoğan hakkında şikâyetçi oldu.

Hakkında çıkan iddialar sebebiyle Cumhuriyet Savcılığı’na giderek kendisi hakkında suç duyurusu yapan Doktor Özgür Erdoğan’ın iddialarını başhekim Yılmaz yalanladı. 

Sağlık-Sen Ordu Şube Müdürü Bilal İnanlı, yaptığı açıklamada, olayı kınadığını ve üzüldüğünü dile getirdi. Ünye Devlet Hastanesinde bir doktor şiddete maruz kaldı ve şiddeti uygulayanın başhekim olması üzülmemize sebep oldu şeklinde ifade ederken aynı zamanda darp edilen doktor arkadaşına geçmiş olsun dileklerini iletti. Ardından hem örnek olması gereken hem de örnek olması beklenen bir makama sahip birinin, davranışlarından ötürü hem kamuoyundan hem de sağlık camiasından hemen özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *