» 
 

Ordu - Giresun Havalimanı yurtdışı uçuşları başlıyor! ilk uçuş...

Ülkemizde deniz üzerine yapılan ilk havalimanı olan olma özelliğine sahip, Ordu-Giresun Havalimanından yurtdışı seferleri için biletler satışa sunulmaya başlandı. İlk sefer ne zaman ve hangi ülkelere seferler başladı? İşte detaylar...

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havalimanından yurtdışına seferlerin haziran ayında başlayacağını söyledi. Balkanlıoğlu, Haziran ayında itibari ile Almanya ve Avusturya olmak üzere Suudi Arabistan ve Kıbrıs'a seferler yapılabileceklerini belirterek. Bu konuda havayolu firmalarının çalışmaları sürdürdüğünü belirtti. Vali Balkanlıoğlu, günde 16 seferin gerçekleştiği, daha bir yılını tamamlamayan havalimanının yoğunluk bakımından birçok havalimanını geride bıraktığını söyledi. Deniz üzerine yapılan havalimanına özel havayolu şirketlerinin de büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Çok yakında sefer sayısı artırılarını arttıracaklarını böylece hem bilet fiyatları düşecek hem de vatandaşlarımız istedikleri saatte İstanbul ve Ankara'ya gidebileceklerini vurguladı.

Yolcuların havalimanından haziran ayından itibaren direkt yurt dışı uçuşlarını yapabileceklerini ifade eden Balkanlıoğlu, Haziran ayı itibari ile öncelikle Almanya ve Avusturya olmak üzere Suudi Arabistan ve Kıbrıs'a seferler yapılabilecek. Bu konuda havayolu firmalarının çalışmalarının sürdüğü vurgusunu yaptı. Türkiye ve Avrupa’da deniz üzerine yapılan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, 22 Mayıs 2015’te açılmıştı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *