» 
»
 

Ordu’da teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı

Ordu'ya bağlı Gölköy ilçesi Uluvahta Yaylası bölgesinde mevkii de iki gruba ayrılan teröristle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Ordu'ya bağlı Mesudiye İlçesi'nde geçtiğimiz Temmuz ayında PKK'lı teröristlerin yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine düzenlediği saldırı da teröristler ve güvelik güçleri arasında çatışma çıkmış ve bu esnada 3 asker şehit olurken, 2 askerin de yaralanmıştı.

Bu bağlamda kaçan teröristleri yakalamak için başlatılan operasyonlar sonuç verdi ve dün gece kaçan teröristlerle ilk sıcak temas sağlandı. Kaçan teröristlerin Gölköy ilçesi Uluvahta Yaylası bölgesinde kıstırılması sonucu teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Gecenin karanlığından istifade etmek isteyen teröristler ormanlık alana doğru kaçmaya başladı. Bölgeye takviye olarak Teröristleri yakalamak için Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı komandolar ile Jandarma Özel Harekat ekipleri de sevk edildi.

Çatışmaya giren terörist grubun 3 kişi olduğu tespit edilirken, diğer 2 terörist ise Korgan ilçesinde yol kestiği bilgisi alındı. 5 kişilik terörist grubun Topçam’daki olayın ardından iki gruba ayrılarak hareket ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *