» 
»
 

Ordu'da yaşanan sel ve heyelan 3 kişinin hayatına mal oldu!

Ordu'da 3 kişinin hayatını kaybettiği sel ve heyelan ile ilgili çalışmalar devam ediyor! Enver Yılmaz'ın açıklamaları çalışmaların devam ettiği felaket bölgesindeki durum adına devletten ve hükümetten her şekilde maddi manevi yardım geldiği yönünde

Ordu’da 3 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin ağır yaralı olarak kurtarıldığı ve 2 kişinin ise kaybolduğu sel ve heyelanın ardından yaraları sarma çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AA muhabirinin sorularına cevap olarak, sel ve heyelanın en çok Perşembe, Fatsa, Çatalpınar ve Gürgentepe ilçelerinde etkili olduğunu hatırlatarak, bu bölgelerdeki çalışmalara daha ilgili olduğunu belirtti.

Sel faciasında kaybolan 2 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiğini belirten Yılmaz, “Sel veheyelandan dolayı 14 köprü ve 6 ev yıkıldı. 100’ün üzerinde hayvan telef oldu. Bu sel, son on yılların en büyük felaketi” dedi.

Yılmaz, sel ve heyelandan sonra Büyükşehir Belediyesi sorumluluk bölgesindeki 243 grup mahalle yolunun ciddi hasar gördüğünü ifade ederek, “Sürekli devamlılığını sürdüren yağmur, toprakta yumuşamaya neden oluyor. O yumuşama sebebiyle de çevredeki dereler dolup taşıyor ve sele dönüşüyor. Devletten, hükümetten ve yerel yönetimden ne talep ettiysek sağ olsunlar yardım ettiler. Selin verdiği hasarı onarmak adına ise çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

“Felaket bölgesinde oluşan hasarın telafi edilmesi adına ve buradaki hayatın yeniden normal haline dönmesi adına gece gündüz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.”

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *