» 
»
 

Orgeneral Akar: NATO Türkiye'ye daha somut destek vermeli

Türkiye'ye terörle mücadele konusunda NATO tarafından daha somut destek verilmesi gerektiğini belirten Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, 176. NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de 176. NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada NATO ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terörizmle mücadelede NATO'nun Türkiye'ye daha somut destek vermesi gerektiğini belirtti.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, toplantıdaki oturumlarda NATO komuta yapısının işlevselliği, Afganistan'da genel güvenlik, buradaki kararlı destek ve terörle mücadele konularının görüşüldüğü bildirilirken, toplantı sırasında Orgeneral Akar'ın Türkiye'nin Afganistan'daki sorumluluklarını önceden olduğu gibi yerine getirmeye devam edeceğini ifade ettiği belirtildi. NATO'nun ise Türkiye'nin mücadelesi kapsamında daha fazla sorumluluk alması gerektiği görüşünü paylaştığı belirtilen Orgeneral Akar, Türkiye'ye daha somut destek verilmesini istedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *