» 
»
 

Ortaköy'de ünlü gece kulübünde terör saldırısı

Beşiktaş'da bulunan ünlü bir gece kulübüne terör saldırısı düzenlendi. Saldırganın bir kişi olduğu belirtilirken, saldırıda en az biri polis olmak üzere 35 kişi hayatını kaybetti en az 40 yaralı var.

Beşiktaş'ta ünlü bir gece kulübüne silahlı terör saldırısı gerçekleştirildi. İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada en az 35 kişinin hayatını kaybettiğini en az 40 kişinin ise yaralı olarak hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi. Yüzlerce kişinin yılbaşı eğlencesi için doldurduğu gece kulübünde gerçekleştirilen saldırı olayı sonrasında çok sayıda ambulans sevk edilirken yaralıların sedyelerle ambulanslara taşındığı ve oradan da hem devlet hem de özel hastanelere sevk edildikleri bilgisi aktarıldı. Olay yerine sevk edilen 50-60 civarında ambulans olduğu belirtiliyor. 

Ortaköy'de silahlı saldırıyı gerçekleştirenin bir kişi olduğunu belirten Vasip Şahin saat 01:35 sıralarında gerçekleşen saldırıda ilk belirlemelere göre en az 35 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 40 yaralı olduğunu açıkladı. Ünlü gece kulübünde saldırıda saldırganın rastgele ateş açtığını belirten Şahin, bunun bir terör saldırısı olduğunu belirtti. 35 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıda bir teröristin uzun namlulu bir silahla kapıdaki bir polisi ve bir vatandaşı şehit ettikten sonra içeriye girdiği ve rastgele ateş açtığı bildirildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *