» 
»
 

Ortaköy'deki saldırıda ünlü iş adamının kızı da yaşamını yitirdi

İstanbul Ortaköy'deki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin arasında Lübnanlı ünlü bir iş adamının kızının da yer aldığı açıklandı.

Lübnan resmi haber ajansı NNA'da yer alan habere göre, Heyken Müsellem ve Rita Şami'nin, İstanbul Ortaköy'deki ünlü gece kulübünde yapılan terör saldırısında hayatını kaybettiği aileleri tarafından açıklandı. Yerel basın, Lübnanlı iş adamı İlyas Şami'nin kızı Rita Şami'nin hayatını kaybettiği duyuruldu. Öte yandan Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın, Başbakan Saad Hariri ile görüştüğü ve Lübnanlıların sağlığı ve emniyeti için gerekli işlemlerin yapılmasını ifade ettiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı heyeti, bu çerçevede Lübnan'dan yararlıların durumunu takip etmek üzere, hayatını kaybeden aileleri ile yardım ve sağlık heyetinin Lübnan'ın ulusal havayolu şirketi ile İstanbul'a gideceğinin aktarılmasının ardından Lübnan Dışişleri Bakanlığı, Ortaköy'deki saldırıda ölen ve yaralanan vatandaşların durumunu öğrenmek üzere Türkiye'ye geldi. Başkent Beyrut'tan yerel saatle 22.30 sıralarında özel bir uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen 19 kişinin bulunduğu heyet, VIP salonun önünde açıklamada bulundu.

Lübnan Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden Mira Dagher, 3 ölünün olduğunu ve durumunu görmek için geldiklerini, kendilerinin bakanlık temsilcileri olduğunu belirterek aileler ile birlikte geldiklerini söyledi. Öte yandan bir yaralı hasta yakınının ise hastanelere kontrol edeceklerini ifade etti. Açıklamanın ardından heyet, araçlarına binerek yaralıların yer aldığı hastanelere gitti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *