» 
»
 

Osmaniye Garnizon Komutanlığı yakınlarına havan topu atıldı

Osmaniye'de bulunan Garnizon Komutanlığı eğitim alanına ve yakınında bulunan sokağa toplam 5 adet havan topu mermisi atıldığı belirtildi.

Osmaniye'de bölücü terör örgütü PKK'lılar tarafından düzenlenen saldırı sonrasında devam eden operasyonlar sırasında, Garnizon Komutanlığı'na 3 havan mermisinin atıldığı öğrenildi. Amanos Dağı'nın eteklerinden geldiği tespit edilen havan toplarının 2 PKK'lı tarafından atıldığı ifade edildi. PKK’lı teröristlerin yapmış olduğu saldırının ardından yapılan incelemelerde, komutanlık binasının yakınındaki bir sokakta 2 adet, komutanlık içindeki eğitim amaçlı kullanılan alana da 3 adet olmak üzere toplam 5 havan mermisinin isabet ettiği bildirildi.

Garnizon Komutanlığı’na ait alan içerisindeki eğitim alanı ve sokağa teröristler tarafından havan topu atıldığı anda kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçmiş oldu. Havadan Drone ile yapılan kontrol esnasında yeri belirlenen 2 PKK'lı teröristin yakalanması amacıyla olayın yaşandığı bölgeye Özel Harekat Timleri gelerek yakalama çalışmaları için destek verecek. Olayla ilgili açılan soruşturma ise devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *