» 
»
 

Osmaniye'de baz istasyonuna bombalı saldırı

Terör örgütü PKK yandaşları tarafından Zorkun Yaylası'nda bulunan baz istasyonunun ayak kısımlarına yerleştirilen bombalardan bir tanesi patlarken diğer jandarma tarafından imha edildi.

Bölücü terör örgütü PKK, propaganda amaçlı yaptığı faaliyetlerle sesini duyurmaya çalışıyor.

Osmaniye’nin Zorkun Yaylası'nda kurulu olan baz istasyonlarının alt kısımlarına yerleştirildiği belirtilen 2 ayrı bombadan bir tanesi patladı. Patlamayan diğer bomba ise Jandarma ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde infilak ettirildi.

Amanos Dağları yamaçlarına kurulu Zorkun Yaylası’nın Karıncalar Yolu Mevkii'nde sabaha karşı saat 05.30 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Yaylada yaşayan halk panikle olayı jandarma ekiplerine ihbar etti. Bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Güvenlik güçlerinin yapmış olduğu incelemede baz istasyonlarından birinin ayağına bağlanmış olan el yapımı bombanın patlatıldığı belirlendi. Yakındaki bulunan tahta yayla evine de şarapnel parçası isabet etti. Ancak içeride kimsenin olmadığı öğrenildi. Patlama sonrası baz istasyonunun çalışmasında sorun olmadığı ifade edildi.

Baz istasyonlarının ayak bölümlerine yerleştirilen bombaların Amanos Dağları'ndaki terör örgütü PKK'lılar tarafından yerleştirildiği değerlendirilirken, bölgede operasyon başlatıldığı ve insansız hava araçlarıyla da bölgenin havadan tarandığı aktarılıyor.

Diğer bir baz istasyonunda da el yapımı bombanın sarılı olduğu saptandı. Bu bomba da jandarma ekipleri tarafından kontrollü olarak imha edildiği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *