Ostim Teknik Üniversitesi Ankara'da kuruluyor

Ankara Ostim'de Ostim Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi Araştırma, Geliştirme, Eğitim, Kalkınma ve Dayanışma Vakfı tarafından yeni bir üniversite kuruluyor.

Ostim Teknik Üniversitesi adıyla kurulan vakıf üniversitesi için Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunun gündeminde bulunan tasarı ile ilgili Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanarak Ocak ayında TBMM'ye Bakanlar Kurulu kararıyla gönderilmişti. Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'na eklenen ek madde ile yeni üniversitenin kurulmasına karar verildi.

Ostim'de yeni kurulan üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ile Mimarlık ve Tasarım fakülteleri, Meslek Yüksekokulu, Sosyal ve Fen Bilimleri enstitüleri bulunacak. Vakıf üniversitelerinin, Türkiye'nin genç nüfusunun yükseköğretim talebini karşılamasına yönelik katkısı öngörülürken, Ankara'da sanayinin kalbi Ostim'de yeni kurulacak Ostim Teknik Üniversitesi, bünyesinde eğitim görecek olan gençler için büyük bir fırsat oluşturacak. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *