ÖSYS tercih robotu ile 2016 yılı üniversite adaylarına büyük kolaylık!

Yükseköğretim programlarına yerleştirilmek için tercih yapacak olan adaylara rehber olması için hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu yayınlandı. Tercih robotu sayesinde adaylar kendi puanlarına en uygun programı seçebilecek.

Sınav bitti, puanlar belli oldu şimdi geldi işin en heyecanlı kısmına. Hayatına hangi meslekte devam edeceğini belirleyecek olan adaylar için tercih süreci belki de sınavdan daha stresli bir dönem. İşte bu süreçte adaylara hangi yükseköğretim programına yerleştirilebilecekleri konusunda rehberlik edecek olan tercih robotu devreye alındı.

rehberlik.osym.gov.tr adresinden ulaşılabilecek olan 2016 ÖSYM tercih robotu sayesinde adaylar tercihlerini belirlerken bu robottan yardım alabilecekler. 2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu içinde yer alan bilgilerden oluşan robot sayesinde, üniversite adları, puan türleri, programın bulunduğu şehir gibi alanlarda bilgi sunulacak bu adaylar istedikleri yönde arama yapabilecekler.

Her puan türündeki başarı sırasına göre girmek istedikleri yükseköğretim programlarına geçtiğimiz yıl yerleşen ne düşük puana göre kendi başarısını karşılaştırabilecek olan adaylar, kendi tercihlerini de buna göre yaparak girebilecekleri yükseköğretim programlarını belirleyebilecekler. Ayrıca arama kriterleri arasında yer alan minimum puansız, kontenjanı dolmayan, yeni açılan ya da puan türü değişen yükseköğretim programlarında da arama yapılabiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *