ÖSYS’de önemli açıklama! 2017’de sistem değişikliğine gidildi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminde değişikliğe gidildiği bildirildi.

Her yıl yüzlerce öğrenci tarafından sisteme kayıt yaptırılarak girilen sınavları düzenleyen ÖSYM'den 2017 ÖSYS’de değiştirildiğine ilişkin yapılan açıklamalarda, Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ön lisans programlarına sınavsız geçişle yerleştirme işlemi kaldırıldığından mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanların, ön lisans programlarına ek puanları ile yerleştirileceği açıklandı. 

Yeni yapılan değişiklikler ile adayların, saat 10.00’da başlayan sınavlara saat 09.45’ten sonra gelmeleri ve saat 14.30’da başlayan sınavlarda ise saat 14.15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklarının altı çizildi.

Öte yandan açıklamada LYS sınavlarında kısa cevaplı sorular yer alacağı, kısa cevaplı soru örneklerinin de ekte kamuoyuna duyurulacağı ifade edildi. Yeni sistemde LYS-1’de Matematik testi yer alacağı gibi öğretmenlik programlarında baraj puan 240 bin olarak açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *