» 
»
 

Otobüs bileti alacaklar dikkat! Büyük ölçüde tükendi

Yaz tatili ve Ramazan Bayramının birleşmesi nedeniyle otobüs bileti satışlarında patlama yaşandı. Yapılan açıklamada biletlerin neredeyse tükendiği bildirildi.

Tatil için il dışına seyahat etmek amacıyla otobüs bileti alacak olanlara Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı ve TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım açıklama yaptı. Yıldırım, hem okulların kapanmasıyla birlikte yaz tatilinin başlaması hem de Ramazan Bayramı nedeniyle yurt içinde seyahat hareketliliğinin bugünden başladığını kaydetti.

3 Temmuz'a kadar bu hareketliliğin devam etmesini beklediklerini belirten Yıldırım, bugünden itibaren Ramazan Bayramını da içeren 15 gün içinde 13 milyon yolcu taşınacağını ifade etti. Yolcu otobüslerinin 260 bin sefer yapacağını ve 600 milyon TL'lik bilet satılacağını da kaydeden Yıldırım, otobüs biletlerinin büyük oranda tükendiği bilgisini paylaştı.

Yaz tatili ya da bayram tatili için otobüsle seyahat etmeyi tercih edecek olanlar bu açıklamayla birlikte kalan biletleri alabilmek için harekete geçti. Otobüs firmalarının bilet bulamayan yolcular için ek seferler düzenleyip düzenlemeyeceği ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, yolcular internet üzerinden online bilet sorgulama yaparak da otobüs bileti alımına büyük ilgi gösterdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *