» 
»
 

Otobüs kazasının ardından ülkede yas ilan edildi

Kosta Rika'da bir otobüsün uçuruma yuvarlanması sonucunda meydana gelen kazada 12 kişinin hayatını kaybetmesi ile ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

Kosta Rika'da uçuruma yuvarlanan otobüste bulunan 31 yolcudan 12'sinin yaşamını yitirmesi üzerine Kosta Rika'da 3 günlük yas ilan edildiği bildirildi. İtfaiye Teşkilâtı yetkilerinin açıklamalarına göre, Kosta Rika'nın başkenti San Jose'nin kuzeyinde yer alan Cinchona köyü civarında meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerinin sayısının 12'ye yükseldi. Yetkililer meydana gelen kazada 12'si ağır olmak üzere 15 kişinin de yaralandığını dile getirdi.

Kosta Rika Devlet Başkanı Luis Guillermo Solis, Kosta Rika'da meydana gelen feci kaza sonrasında 12 kişinin hayatını kaybettiğini ve bu nedenle de ülkede 3 günlük yas ilan edildiğini açıkladı. Ulusal Üniversite'den emekli olan, Kosta Rika Kızılderelilerin yaşadıkları Guatuso Rezervine yolcuları taşıyan otobüsün, dün otobüs şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonrasında 15 metre yüksekten otobüsün uçuruma yuvarlandığını ve kaza sonucunda ilk belirlemelere göre 4 kişinin öldüğü ve 6 kişinin ise yaralandığı açıklanmıştı. Ancak ardından ölü sayısının arttığı 12'ye yükseldiği, 15 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *