» 
»
 

Otomobil satarken dikkat Arabaları alıp sırra kadem basıyorlar!

Otomobil alım satımı çoğu zaman tarafları şüpheye düşürür. İstanbul’da yaşanan bu olay, daha da dikkatli olunması gerektiğini gözler önüne serdi. İstanbul’da arabasını satmak isteyen vatandaşlara filmleri aratmayacak türden oyun oynuyorlar.

Otomobil alım satımı çoğu zaman tarafları şüpheye düşürür. İstanbul’da yaşanan bu olay, daha da dikkatli olunması gerektiğini gözler önüne serdi.
İstanbul’da arabasını satmak isteyen vatandaşlara öyle bir oyun oynadılar ki, artık daha da dikkatli olmanız gerekecek. Alıcılar kendilerini işadamı olarak tanıttılar ve birlikte gittikleri noterlerde "Para az sonra gelecek" diyerek satış yapıldıktan sonra sırra kadem bastılar. Kaçan 4 kişi polis tarafından yakalandıktan sonra organize bir şekilde çalıştıklarını tespit etmesi üzerine şüphelilerin suç ortaklarını aramaya başlandı. Polis suç ortaklarını yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul’da polise çok sayıda başvuru yapıldı. Başvuruları değerlendiren polis, vatandaşları alım-satım işlemlerinin yapıldığı sırada noterde dolandıran çeteyi yakalamak için harekete geçti. Polis yaptığı çalışmalarda, şüphelilerin arabasını satın alacakları kişileri, kısa bir süreliğine kiraladıkları lüks ofislerinde ağırlayarak satıcıya güven sağladıklarını belirledi.

Güven sağladıktan sonra araç sahibi ile birlikte aracı satın almak için çeşitli noterlere giden şüpheliler "Arkadaş parayı almaya gitti", "Bankada kuyruk varmış. Paran 5 dakika sonra hazır" şeklide konuşmalarla satıcıyı kandırdıkları ve alım işlemini gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Şüpheliler alım işlemi bittikten sonra satıcıyı noterde bırakarak kaçıyorlardı.

Yapılan çalışmalar neticesinde kimlikleri belirlenen şüpheliler arasında Tuncay D.(31), Mustafa D.(36), Ali Ş.(26) Murat G.(30) gözaltına alınırken, şüphelilerin organize bir şekilde dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerin ortak çalıştıkları firari şahısların yakalanması için çalışmalar ise sürdürülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *