» 
»
 

Özel hastanelerde görev yapan hekimlerle ilgili önemli değişiklik

Özel Hastaneler Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle özel hastanede çalışan doktorlar, mesai saatlerinden arta kalan zamanlarda arzu ederlerse başka bir özel hastanede nöbet tutabilecek ve kurumsal sözleşmeyle çalışabilecek.

Resmi gazetede de yayımlanan "Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" değişikliğine göre özel hastanelerde görev yapan doktorlar, rutin çalışma saatleri dışında başka bir özel hastanede nöbet tutabilecek ve kurumsal sözleşmeyle çalışabilecek.

Ayrıca düzenlemede özel hastanelere, Sağlık Bakanlığının izniyle planlama kapsamındaki ünite ve merkezlerini başka özel hastaneye devredebilme ve hastanelerin veya tıp merkezlerinin kendi aralarında karşılıklı kadro değişimi yapmalarına olanak sağlıyor.

Öte yandan arzu eden hastaneler, mevcut var olan yatak sayılarını korumak sureti ile birleşebilecek ve çalışan kadrolu personel sayısını 33'e çıkarmaları halinde yatak sayılarını 100'e tamamlanabilecekler. Bununla birlikte yatak sayısı 100'ün üzerinde olan özel hastanelerin, özel sağlık kuruluşları ile birleşerek ilave her 16 uzman hekim kadrosunu sağlamaları halinde 50 yatak ilave etmelerine izin verilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *