Özel mesleki yeterlilik kursları Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlandı

Özel mesleki yeterlilik kurslarının, Ulaştırma, DEnizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Özel mesleki yeterlilik kursları, Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle birlikte Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. MEB'in belirlediği standartlara göre, kurs merkezlerinin 31 Aralık 2017 tarihine kadar dönüştürülmesi gerekiyor. Dönüşümü gerçekleştirmeyen kursların yetki belgelerinin iptal edileceği ve kurumların kapatılacağı belirtildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile MEB arasında 27 Ekim 2016 tarihinde imzalanan protokolle, Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen özel mesleki yeterlilik eğitim merkezlerinin usul ve esaslarını düzenleyen Özel Mesleki Yeterlilik Kurslar Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Anadolu Ajansı muhabrine yönetmenlik ile ilişkin bilgi veren Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğrenim Kurumları Gerek Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren 397 merkezin işlem ve denetimlerinin artık MEB tarafından yapılacağını aktardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *