» 
»
 

Özgecan'ın katili sessiz sedasız defnedildi

Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'in ölümünün ardından, cenazesi yakınları tarafından Adana'daki hastane morgundan alındı. Nereye gömüleceği gizli tutlarak Mersin'e gönderildi.

Özgecan Aslan’ı minibüsü ile kaçırıp, canavarca öldüren ve kaldığı cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Suphi Altındöken’in cansız bedeni tam 5 gün sonra defnedilmek üzere akrabalarına teslim edildi. Altındöken’in tabutunun baş kısmana annesine ait olduğu belirtilen tülbent örtülürken, cenaze Mersin’de nereye gömüleceği gizli tutlarak bir mezarlıkta defnedilmek üzere morg görevlileri tarafından üzeri açık bir pikabın kasasına konularak gönderilmesi dikkat çekti. Özgecan'ın cinayeti ile ilgili olarak yargılandıkları davada ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ alan ve Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde öz babası Necmettin Altındöken ile hapisahanenin aynı koğuşunda kalan Suphi Altındöken, cezaevinde kendileri ile aynı hapisanede kalan ancak henüz kimliği açıklanmayan bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradımıştı. Hasiphabede yaşanan olayla ilgili soruşturma halen devam etmekte.

Saldırı sonucu ağır yaralanan Suphi Altındöken tedavi için götürüldüğü hastanede hayatını kaybederken, baba Altındöken de kasık bölgesinden yaralandı. Saldırda oğlunu korumak için üzerine kapanıp yaralanan Necmettin Altındöken’in tedavisi kaldırıldığı hastanede devam ederken, oğlunun cenazesi ise adeta ortada kaldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *