PAEM giriş sınavı sonuçları açıklandı! İntibak eğitimi ne zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğünce üniversite mezunlarının içlerinden alınacak 2 bin komiser yardımcısı aday öğrenci için yapılan PAEM sınavı sonuçları açıklandı. İntibak Eğitimi ne zaman başlıyor? İşte detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2 bin komiser yardımcısı aday öğrencinin üniversite mezunları arasından alınması şartı ile yapılan PAEM sınavının sonuçları nihayet açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamalara göre, Polis Amirlikleri Eğitim Merkezi giriş sınavının sonuçları belirlendi. 2016-2017 eğitim öğretim döneminde yerleştirilecek adayların sınavdaki başarı sıralaması ile Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanının yüzde otuzu ve fiziki yeterlilik sınavı puanının yüzde otuzu ile mülakat sınavı puanının yüzde kırkının toplamı alınarak belirlendi. En yüksekten en düşüğe doğru puan sıralaması yaparak, asıl adaylar ve yüzde otuz civarında da yedek adaylar tespit edildi.

15 bin 904 üniversite mezununun katıldığı PAEM sınavı sonucuna göre başarılı olan 200'ü kadın olmak üzere toplamda 2 bin komiser yardımcısı adayı eğitime alınmış olacak. 25 Eylül 2016 Pazar günü, asıl lisede bulunan adayların saat 20:00'ye kadar Ankara'nın Gölbaşı İlçesinde yer alan Polis Akademisi Başkanlığına hazır bulunması gerekiyor. İntibak eğitimine katılacak adayların belirtilen günün mesai bitimi saatine kadar başvuruda bulunmayan, kendi isteği ile ayrılan ve sağlık raporuna göre PAEM öğrencisi olamayacak adayların yerine puan sıralamasına göre yedek adaylar çağırılacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *