» 
»
 

Pakistan 14 Şubat sevgililer günü kutlamalarını yasakladı

Pakistan 14 Şubat’ta kutlanılan sevgililer gününün ahlaksızlık ve çıplaklığa teşvik ettiği savunucuları tarafından yürütülen kampanyalar sonucunda mahkeme kararı ile İslam kültürüne aykırı olması gerekçesi ile kutlamaları yasakladı.

Alınan bilgilere göre Pakistan'ın başkenti İslamabad'da 14 Şubat günü kutlanan Sevgililer gününün, İslam kültürüne aykırı düşmesi gerekçesiyle, mahkeme kararı ile halka açık alanlarda yasak kapsamına alındı.

İddialara göre Mahkemenin kararı ülke çapında düzenlenen ve Sevgililer Günü'nün İslami öğretilere aykırı olduğunu savunan özel bir imza kampanyasının ardından geldi. Kararda Sevgililer Günü için medyada teşvik edici yayın ve haberlerde yasaklandı. Dawn gazetesi tarafından servis edilen habere göre, kampanya da, Sevgililer Günü bahanesi ile ahlaksızlık, çıplaklık ve hayasızlığı teşvik edildiğinin savunulduğu belirtildi.

Ülke genelinde uygulanan yasak çok kapsamlı olmasına karşın dükkan ve reskoranları etkilemiyor. Bu karar Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin'in yaklaşık bir yıl önce Sevgililer Günü'nden uzak durulması gerektiğini sözlemesi üzerine hız kazandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *