» 
»
 

Pakistan devlet hastanesine bombalı saldırı: 30 ölü

Pakistan'ın güneyinde bulunan Kuetta kentindeki devlet hastanesine bombalı saldırı gerçekleşti. Saldırıda ilk belirlemelere göre 30 kişi hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi.

Sabah saatlerinde gerçekleştiği öğrenilen bombalı saldırı yabancı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Belucistan eyaletinin başkenti Kuetta'da bulunan bir devlet hastanesinde meydana geldi. Hastanenin ana giriş kapısında meydana geldiği öğrenilen patlamada ilk belirlemelere göre 30 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralanırken, hastanede büyük hasar meydana geldiği bildirildi.

Patlamanın kentte görev yapan bir avukatın uğradığı silahlı saldırı sonrası hastaneye getirilmesinin hemen akabinde gerçekleştiği iddia ediliyor. Patlamanın olduğu esnada saldırıya uğrayan avukatı ziyaret etmek amacı ile hastaneye gelen çok sayıda avukat ve gazetecinin de hastanede olduğu ifade edildi. 

Saldırı sonrasında açıklamada bulunan Başbakan Navaz Şerif, yaşananlardan dolayı büyük bir üzüntü duyduğunu ifade ederek, ülkenin huzurunu kimsenin bozmasına izin vermeyeceklerini ifade etti. Bombalı saldırıyı henüz herhangi bir örgüt üstlenmezken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı bildirildi...

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *