» 
»
 

Pakistan Uluslararası Havayollarına ait yolcu uçağı düştü

Son dakika… Pakistan’da hava yolu taşımacılığı yapan Uluslararası Havayollarına ait yolcu uçağının havalanmasından kısa bir süre sonra kaybolduğu bildirilmişti. Yapılan açıklamanın hemen ardından gelen bir haberle uçağın düşmüş olduğu öğrenildi.

Pakistan'ın kuzeyinde bulunan Chitral kentinden kalkış yaptıktan kısa bir süre kule ile irtibatı kesilen Pakistan Uluslararası Havayollarına ait yolcu uçağında haber alınamıyor. İçerisinde 47 yolcusu bulunan uçakla son irtibatın zemin kontrolü sırasında sağlandığı bildirildi...

Son alınan bilgilere göre Pakistan'da havalandıktan kısa bir süre sonra irtibatı kesildiği bildirilen PK 330 sefer sayılı ATR 42 model bir uçağın düştüğü açıklandı. Pakistan Hava Yolları sözcüsü tarafından sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamada, üzüntüsünü ifade ederek yerel saatle 15.30 sıralarında Chitral'den kalkış yapan ve 47 yolcusu bulunan uçağın Abbottabat kenti yakınlarında düştüğünü açıkladı.

Düşen uzağın enkazı İslamabad’ın 125 kilometre kuzeyindeki dağlık alanda bulundu. İlk belirlemelere göre kazadan kurtulan olmadığını açıklayan Pakistanlı yetkililer uçakta ünlü şarkıcı Cüneyt Cemşit’in de olduğunun tespit edildiği açıklandı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *