» 
»
 

Pakistan'da bombalı saldırı: en az 20 ölü

Pakistan'ın Afganistan sınırında bulunan bir pazar yerinde düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti ve 40'dan fazla kişi yaralandı.

Pakistan'ın Afganistan sınırında Aşiretler Bölgesi'nde yer alan pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi öldü ve 40'dan fazla kişi yaralandı. Pakistan ordusunun sözcüsü Tümgeneral Asıf Gafur, Paraçinar'da sebze ve meyve pazarında bir çuvalın altına yerleştirilen bombanın uzaktan kumanda ile infilak edilmesi sonucunda 20 kişinin hayatını kaybettiğini ve 40'ın üzerinde kişinin yaralandığını belirtti.

Gafur, yaralılardan bir çoğunun durumlarının ağır olduğunu, bölgedeki hastanede hem ekipman hem de doktor sıkıntısı olması nedeni ile bazı hastaların askeri helikopterlerle Peşaver'e sevk edildiğini bildirdi.

Pakistan İçişleri Bakanlığı istatistiklerine göre, 2014 yılı Haziran ayından itibaren Kuzey Veziristan ve Kiber bölgesinde çıkan çatışmada ve düzenlenen operasyonlarda terörist olduğundan şüphelenilen 4 bin 500 kişi öldü, 500'ü aşkın asker hayatını kaybetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *