» 
»
 

Pakistan’da Cuma namazı sırasında patlama meydana geldi

Son dakika… Pakistan’ın kuzeybatı kesiminde bulunan Paraşinar'daki bir camiye Cuma namazı kılındığı esnada intihar saldırısı düzenlendi. Patlama sonrasında camide can pazarı yaşanırken ilk belirlemelere göre 11 kişinin hayatını kaybettiği, en az 60 yaralının olduğu bildirildi.

Alınan bilgilere göre, Pakistan’ın kuzeybatı kesiminde yer alan ve Afganistan sınırına yakın bir konumda bulunan Paraşinar'da bir camide patlama gerçekleşti. Bombası saldırı için Cuma namazının seçilmesi dolayısı ile dolu olan bir camide patlama neticesinde ilk belirlemelere göre en az 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Yoğunlukla Şiilerin yaşadığı bölgede meydana gelen patlamanın merkez çarşıdaki caminin kadınlar girişinin yanında olduğu kaydedildi.

Reutershaber ajansı tarafından, askeri helikopterin yaralıları taşıdığını aktarıldı. Kentteki görevli olan Al Jazeera muhabiri, hastanelere sevk edilen yaralıların hayati tehlikesinin olduğunu ve ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu vurguladı. Pakistanlı yetkililer, patlamadan önce silah seslerinin duyulduğunu ve saldırıyı henüz üstlenen olmadığını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *