» 
»
 

Pakistan'da mahkemeye canlı bomba saldırısı: çok sayıda ölü ve yaralı

Pakistan'ın Paşever eyaletinde yer alan bir mahkemeye canlı bomba saldırısı düzenlendi. İçlerinde polis, avukat ve sivillerin de bulunduğu çok sayıda kişi hayatını kaybetti. En az 52 kişinin ise yaralandığı belirtiliyor.

Pakistan'ın merkez şehri olan Paşever'deki bir mahkemeye giden eylemci, önce mahkeme binası önüne el bombası attı ardından da üzerindeki canlı bomba yeleğindeki patlayıcıları infilak etti. Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, Paşever'deki mahkeme binasına hukukçuları hedef aldığı düşünülen bir saldırgan, önce binanın önüne el bombası attı. Ardından da kalabalığın yoğun olduğu bölgede canlı bomba yeleğini patlattı. Ortalığı kana bulayan saldırının Taliban ile bağlantılı olan Cemaat-ul Ahrar'ın üstlendiği iddia ediliyor.

Saldırının ardından bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi intikal etti. İlk belirlemelere göre ölü sayısının 12 olduğu ve yaralı sayısının minimum 52 kişi olduğu açıklandı. Yaralılar bölgedeki çeşitli hastanelere sevk edilirken, olay yerine güvenlik şeridi çekildi.

Kurtarma şefi olan Haris Habib'in yaptığı açıklamalara göre, saldırının gerçekleştiği bölgeden çıkarılan 12 cansız bedenin içlerinde avukat, polis ve sivillerin olduğunu dile getirdi. Ayrıca yaralananların arasındada çok sayıda avukat, polis ve sivillerin olduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *