» 
»
 

Pakistan'da otel yangını: 11 ölü, 75 yaralı

Karaçi'de bulunan lüks bir otelde yangın çıktı. Alevlerin teslim olduğu otelde 11 kişi hayatını kaybetti ve 75 kişi ise yaralandı. Otelde mahsur kalan bazı müşteriler, yangında canlarını kurtarmak için camlardan atladı.

Pakistan'ın kuzeyinde yer alan Karaçi şehrindeki lüks bir otelin zemin katında, mutfakta çıkan yangında 11 kişi yaşamını yitirdi ve 75 kişi ise yaralandı. Karaçi'deki Regent Plaza Hotel'de sabah saatlerinde henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın patlak verdi. Otelin yangın alarmının çalışmadığı yangının büyümesine neden oldu.

Yerel haberlere göre, Regent Plaza Hotel'de konaklayan bazı müşterilerin, ölümle burun buruna gelmelerinden dolayı kurtarılmayı bekledikleri görüldü. Müşterilerin yangından korunmak için ise otelin camlarından atladığı, kırılan camlardan dolayı camlardan atlayan kişilerde ketikler meydana geldiği ve müşterilerin bazılarının da dumandan etkilendiği ifade edildi.

Yangına müdahalede bulunan itfaiye ekipleri ise, ölümlerden çoğunun yangındaki alevlerden dolayı değil, dumandan zehirlenerek kaynaklandığını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *