» 
»
 

Paris'te tren garında terörist paniği

Fransa'nın başkenti Paris'teki Kuzey Garı, gece geç saatlerde güvenlik önlemleri alınarak boşaltıldı. Garın olduğu bölgede panik yaşandı.

Fransa'da bir televizyon kanalının verdiği bilgiye göre, Valenciennes yönünden gelen bir trende aranan üç kişinin bulunduğu istihbaratı üzerine güvenlik güçlerinin bölgeyi tahliye etti ve bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı. Alınan yoğun güvenlik önlemleri kapsamında, üç ülkeye de seferlerin yapıldığı gardan diğer ulaşım istasyonlarına geçiş bir süreliğine kapatıldı. Gar, yaklaşık iki saat süresince kapatılarak yüzlerce kişi tahliye edildikten sonra yeniden hizmete açıldı.

Terörle mücadele birimlerinin haberini paylaşan Fransız kanalı, iki saat süren operasyonda Paris'in en yoğun garındaki olağanüstü polis önlemlerinin yolcuların kısa süreli panik yaşamasına yol açtığı bilgisini verdi. Fransa'da geçtiğimiz haftasonunu ikinci turu yapılan cumhurbaşkanı seçimi sebebiyle çok büyük güvenlik önlemleri alınmıştı.

Fransa'da 2015'in Ocak ayından beri yaşanan saldırılarılarda 230 kişi hayatını kaybetmiş ve 14 Kasım 2015 tarihinden itibaren ilan edilen olağanüstü hal kararının 15 Temmuz 2017'ye kadar devam edeceği bildirilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *