Parmak izi okuyucusu teknolojisinde home tuşu tarihe karışıyor

Samsung'un parmak izi okuyucu sensörlerini üreten Synaptics'in optik parmak izi okuyucusu teknolojisi, 1 mm camın altına yerleştirildiğinde bile parmak izi taraması yapabiliyor.

Birçok akıllı telefonda parmak izi okuyucu fiziksel home tuşu üzerinde mevcut. Ancak yeni geliştirilen teknolojine optik parmak izi okuyucu, 1mm camın altına yerleştirildiğinde bile, yüksek çözünürlüklü parmak izi taraması yapabiliyor.

Samsung'un parmak izi okuyucu sensörlerini daha önce de üreten Synaptics'in yeni duyurusu, bu soruya adeta cevap veriyor. Yeni Synaptics FS9100 optik parmak izi okuyucu, 1mm camın altına yerleştirildiğinde bile, yüksek çözünürlüklü parmak izi taraması yapabiliyor. Bu da, parmak izi sensörü için ayrı bir düğmenin varlığını gereksiz hale getiriyor.

Muhtemelen ilk olarak Galaxy S8'de göreceğimiz yeni parmak izi okuyucu teknolojisi, home düğmesinin de sonu anlamına geliyor! Tabii ki bu yeni sensörün, gerçekten Galaxy S8'de bulunacağını söylemek şimdilik mümkün değil. Ancak Samsung ve Synaptics'in uzun süreli işbirliği düşünüldüğünde, Galaxy S8'in home düğmesine yer vermemesi ve bunun yerine camın altına yerleştirilecek yeni FS9100 sensör ile gelmesi bekleniyor. Synaptics, yeni sensörün, ıslak parmaklarda ortaya çıkan tarama zorluklarından da etkilenmediğini söylüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *