» 
»
 

Patatesin neden olduğu hastalığa dikkat!

Çek Cumhuriyeti'ndeki Masaryk Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma günlük hayatta oldukça tüketilen patatesin neden olduğu sağlık problemleri ile ilgili korkutan sonuçları ortaya çıkardı.

Çek Cumhuriyeti'nde bulunan Masaryk Üniversitesi'nde tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, çocuklar tarafından da oldukça sevilen patatesi süreklilik arz edecek şekilde tüketmek kalp hastalıklarına oranını büyük ölçüde arttırıyor.

Habertürk tarafından servis edilen habere göre, araştırma 16 yıl gibi bir zaman dilimi boyunca 42 farklı ülkenin beslenme alışkanlıklarını inceleme altına alınması sonrasında sonuçlandırılmış. Yapılan bu araştırma sonuçlarına göre patates tüketimi kalp hastalıklarını ciddi oranda tetiklemekte. Bir diğer sonuca göre ise patatesin aksine süt ürünleri, kalp hastalıklarına yakalanma riskini büyük ölçüde azaltmakta.

Dünya çapında Akademik çalışmalarıyla tanınan İngiliz 'Food and Nutrition Research' dergisinde sonuçları yayımlanan bu önemli araştırma sonuçları yine bilinenin aksine kalp hastalıklarıyla kırmızı et tüketimi arasında hiç bir bağlantının bulunmadığına savunmakta.

Patlıcangiller familyasından olan patates yenebilen otsubir bitki türüdür. İçeriğinde %20 nişasta, %2 protein bulunan patates yaklaş 90 kaloridir. Bitkisinin üst kısımlarında zehirli alkaloidler bulunmasına karşın toprak altında kalan yumruları zehirli değildir.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *