» 
 

Payitaht Abdülhamid dizisi 24 Şubat'ta TRT 1'de başlıyor

TRT yine tarihe ışık tutacak muhteşem bir dizi Payitaht Abdülhamid ile ekranlarda reyting rekorları kırmaya hazırlanıyor. Sultan Abdülhamid'in hayatını ve dönemini anlatacak olan Payitaht Abdülhamid 24 Şubat'ta başlıyor.

Tarih dizileri ile izlenme rekorları kıran TRT 1 şimdi de Payitaht Abdülhamid dizisi ile Osmanlı'nın en merak edilen dönemlerine ışık tutmaya hazırlanıyor. TRT 1 ekranlarında cuma akşamları yayınlanacak Payitaht Abdülhamid, 34. Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid Han'ın hayatı ve onun döneminde yaşanan tarihi olayları tüm gerçekliğiyle gözler önünde sermek üzere gün sayıyor.

ES Film imzasıyla Kocaeli Seka Film Platolarında çekimlerine başlanan Payitaht Abdülhamid oyuncu kadrosu ile de oldukça göz dolduruyor. Dizide Sultan Abdülhamid'i canlandıran isim başarılı oyuncu Bülent İnal olurken başrollerde Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt da yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini ise pek çok başarılı proje ile adını duyuran Serdar Akar üstlendi. 120 kişilik teknik ekibin bulunduğu dizide figüranlarla beraber 400-500 kişilik oyuncu yer alacak ve bazen de usta Yeşilçam oyuncuları sürpriz olarak karşımıza çıkacak.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNİN KONUSU

Osmanlı tarihinde var oluş mücadelesi ile dikkatleri çeken Sultan Abdülhamid Han dönemi, 1876'da tahta çıkışıyla başlayarak geçen 33 yıl en çok merak edilen dönemler arasında yer alıyor. Osmanlı İmparatorluğu'na göz koyan dünya ülkelerine zekasıyla meydan okuyan ve "Ulu Hakan" unvanını alan 2. Abdülhamid'in bu zorlu sürecinin anlatıldığı dizide, son 13 yıllık padişahlık döneminde yaşadıkları ekranlara taşınacak. Payitaht Abdülhamid dizisinin senaryosu Osman Bodur ve Uğur Uzunok'un kaleminden çıkarken, proje tasarımı ise yine Osman Bodur'a ait.

DİZİDE MÜCADELE TEMASI İŞLENECEK

Padişahlığının 20. yılı itibariyle Sultan Abdülhamid'in verdiği yürekli mücadeleye yer verilecek olan Payitaht-Abdülhamid dizisinde Osmanlı'nın zafer elde ettiği "Yunan Harbi" de yer alacak. Hicaz Demiryolu çalışmaları, 1. Siyanist Kongre ve buna benzer pek çok dönem olayı dizide gözler önünde serilecek. Çekimlerine İzmit'de başlanan Payitaht Abdülhamid için mekanlar döneme uygun hale getirilirken, çekimler İstanbul ve Yalova'da da yapılacak.

24 Şubat cuma ilk bölümü ile TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Payitaht Abdülhamid tanıtım videoları da yayına girdi. Kostümleri, dekorları ve çekim mekanları ile oldukça büyük emek harcanan dizinin ilk bölümü merakla bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *