» 
»
 

Payitaht Abdülhamid son fragman yayında! TRT 1'de 24 Şubat'ta

Payitaht Abdülhamid 3. son fragmanı ile 24 Şubat'ta hangi gelişmelerle ekranlara gelecek merakla bekleniyor. İşte Payitaht Abdülhamid fragman ve detayları...

Tarih dizilerinde reyting rekorları kıran TRT 1 Payitaht Abdülhamid dizisi ile de büyük ilgi görüyor. 24 Şubat cuma ekranlarda ilk bölümü yayınlanacak Payitaht Abdülhamid fragman ve oyuncuları ile oldukça dikkat çekti. Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu gibi isimlerin başrolde olduğu Payitaht Abdülhamid TRT 1 ekranlarında her cuma reytingleri alt üst etmeye geliyor.

600 yıllık Osmanlı'yı yıkmak için birlik olmuş dünyaya meydan okuyarak devleti yıkılmaktan koruyan ve 33 yıl süren Sultan Abdülhamin Han döneminin son 13 yılı diziye konu olacak ve ana temada mücadele ruhu işlenecek. Kostümleri ve dekorlarıyla da oldukça detaylı bir çalışmanın ürünü olan Payitaht Abdülhamid tarih danışmanı Azmi Özcan, sanat danışmanı Reza Hemmatirad, konsept danışmanı ise Selman Kayabaşı. Payitaht Abdülhamid dizisi müzikleri ise Yıldıray Gürgen'e ait.

ABDÜLHAMİD HAN OLAYLARI BELGESEL NİTELİĞİNDE

Payitaht Abdülhamid 1896 yılından itibaren yaşanan önemli tarihi olayları kronolojik bir sırada izleyiciye sunacak. Payitaht Abdülhamid tantımı ile dizinin bir belgesel olmadığı belirtilse de bunun gerçekleri anlatmaya engel olmadığı da vurgulanıyor. Ülkede verilen mücadelenin bugünkü yaşanan olaylarla benzerliklerinin bulunacağı, atalarımızın yaşadıklarının aslında bugün bizlere de yabancı olmadığına dikkat çekiliyor.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD FRAGMANI YAYINDA

Payitaht Abdülhamid son fragmanında dizideki savaş sahneleri ve halkın verdiği mücadeleye dair ipuçları yer alıyor. Abdülhamid Han paşalara savaşın başladığını ilan ederek, bu mücadele içinde yanında olmayacak olanlara sesleniyor ve şimdiden orayı terk etmelerini söylüyor. 24 Şubat Payitaht Abdülhamid fragmanı ile her şey biraz daha netleşmeye başladı. Payitaht Abdülhamid saat kaçta yayınlanacak merak edenler için de dizinin 20.00'de başlayacağını belirtelim.

TRT 1 ekranlarında her hafta soluksuz izlenecek yepyeni dizi Payitaht Abdülhamid 24 Şubat cuma günü yayınlanacak ilk bölümü ile tarihe ışık tutmaya hazırlanıyor. Oyuncu kadrosu, kostümleri, mekan tasarımları ile göz dolduran yeni dizi mücadele ruhunu gözler önüne serecek.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *