» 
»
 

Pazar günü mobil cihazlardaki otomatik saat güncellemesine dikkat!

Dünya genelinde Pazar günü geçilmesi planlanan kış saati uygulamasına Türkiye bu yıl dahil olmayacak. Yine de mobil cihazlarda otomatik olarak kış saatine geçiş yapılmasından dolayı mobil cihaz ayarlarına dikkat etmek gerekiyor.

Pazar günü 50 milyon mobil cihaz, otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bazı mobil cihazlarda güncellene yapılmamış işletim sistemleri ve yazılımlar nedeni ile saatleri 1 saat geri alacak. Sektörde görevli yetkililerden açıklanan bilgiler ışığında 50 milyon mobil cihazın, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri almasının beklendiği öğrenildi.

Yaşanabilecek bu sorun dolayısı ile Türkiye’deki iletişim operatörleri, şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak gerekli önlemleri alma hazırlığındalar. Öte yandan işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapmaları gerekmekte. Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli.

Tüm bunların yanı sıra risk almamak için ise pazar günü televizyon saati kontrol edilerek gerekli ayarlamaları yapmakta fayda var. Windows işletim sistemine sahip bilgisayar ve sunucularda güncelleme yapıldığı takdirde saatler doğru ayarda olacaklar…

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *