» 
»
 

Pemex petrol tesisi feci patlama: 3 ölü 136 kişi yaralı

Coatzacoalcos'ta Pemex'e ait olan petrol şirketlerinde büyük bir patlama meydana geldi. Tesiste çalışan binlerce insan tahliye edilirken, halka evlerinizden çıkmayın çağrıları yapıldı. Patlamanın şiddetiyle gökyüzü siyaha büründü.

Liman şehri Coatzacoalcos'ta petrol şirketi devi Pemex'in petrol tesisinde devasa bir patlama yaşandı. Patlamada çok sayıda ölünün olduğu düşünülürken 136 kişinin de yaralandığı tespit edildi. Patlamanın henüz neyden kaynaklandığı bilinmezken, petrol tesisindeki yaklaşık 2 bin işçi tahliye kararıyla çıkartıldı. Çevredeki yüzlerce insanında o bölgeden uzak durması için uyarılarda bulunuldu. Patlamanın şiddeti gökyüzüne yükselen kapkara dumanların kapladığı alandan açıkça belliydi.

Pemex şirketinin kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şimdiye kadarki olan patlamalarda tesiste 3 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Pemex'in açıklamaları doğrultusunda "Toplam 136 yaralı var. Yaralılardan 48 kişi hastaneden tahliye edildi." dedi.

Halkta büyük panik ve korkuya neden olan Pemex tesislerindeki patlamalarda gökyüzüne yükselen dumanın içerisinde zararlı maddelerin havaya karıştığı açıklandı. O bölgeye ait 6 okul tahliye edildi. Yetkili kişiler halka "Evlerinizden çıkmayın." çağrısında bulundu.

2013 Ocak'ta meydana gelen patlamada 37 kişi can vermişti. Mexico City'deki bu büyük patlamada çok sayıda yaralı da olmuştu. Yine Pemex şirketine bağlı Abkatun Alfa petrol tesisinde 2015 nisanda patlama olmuş ve can kaybı olmamıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *