» 
»
 

Pendik’te sıcak saatler! Çatışma çıktı…

Son dakika… İstanbul Pendik'te bankayı soymak isteyen şahısla bankanın güvenlik görevlisi arasında çatışma çıktı. Soyguncu yaralı olarak yakalandı.

Alınan bilgilere göre, Kırgız uyruklu U.Ç. isimli silahlı şahıs ve karısı D.Z. saat 14.00 sularında bankanın önüne geldi. Bir süre sonra soyguncular ile güvenlik görevlisi S.P. arasında arbede yaşandı. Bu esnada U.Ç. yanında getirdiği silahını çıkararak çevreden geçmekte olan bir vatandaşı rehin aldı.

Rehineyi kurtarmak için müdehalede bulunan güvenlik görevlisi silahlı şahısla çatışmaya girdi. Silahlı soyguncu rehin aldığı vatandaşı serbest bırakarak karısıyla birlikte olay yerinden kaçmaya başladı. Soyguncu kaçtığı sırada güvenlik görevlisine ateş etmeye devam etti. Yaşanan çatışmada güvenlik görevlisi ve soyguncu U.Ç. yaralandı.

Yaralanan güvenlik görevlisiambulansla çevrede bulunan bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, karı ile birlikte olay yerinden kaçmayı başaran yaralı soyguncu, Tuzla'da yarasını tedavi ettirmek için gittiği hastanede Tuzla Asayiş Büro ekipleri tarafından tespit edilerek yakalandı. Güvelik görevlisinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

U.Ç. gözaltına alınırken polis ekipleri karısı D.Z.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında D.Z.'nin ikamet adresinde olduğu tespit edildi. Adrese yapılan baskında D.Z.'de gözaltına alınırken evde yapılan aramalarda çok sayıda polis malzemesi çıktı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *