Periscope ismini değiştiren dava ile ilgili açıklama geldi

2015 yılında dava sürecinin avukatları tarafından başlatıldığını belirten Periskop İletişim, dava sürecinin fikri mülkiyet hakları dışında farklı bir boyutu olmadığını, davalılara ait sosyal medya platformunda paylaşılan içerik ve görüşlerle hiçbir ilgisi olmadığını açıkladı.

Periskop İletişim'in açtığı davanın ardından Twitter'ın canlı yayın platformu Periscope için Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulması yönünde ihtiyadi tedbir kararı alınmıştı. Karar sonrası platform ise ani bir kararla adını Scope olarak değiştirmişti. Tescilli "periscope" markası ile ilgili bir basın açıklaması yapan Periskop İletişim ve Prodüksiyon Hizmetleri Limited Şirketi, açıklamasında Türkiye'de yeni adı "scope" olan platforma ilişkin ihtiyati tedbir kararı sonucu kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine karşı bu duyurunun yapılmasına gerek duyulduğunu bildirdi.

Şirket söz konusu açıklamasında "periscope" markasının 2010 yılında tescil edildiğini, hizmetlerini de www.periscope.com.tr üzerinden sürdürdüklerini belirtti. 2015 yılında yasal sürecin başlatıldığını belirten şirket, "Söz konusu sürecin davalılara ait sosyal medya platformunda paylaşılan içerik ve görüşlerle hiçbir ilgisi olmayıp, fikri mülkiyet hakları dışında farklı bir boyutu da yoktur. Üstün ve öncelikli marka hakkımızın açıkça ortaya konduğu davada, mahkeme davalı platformun Türkiye'de 'periscope' ismi altındaki tüm faaliyetlerinin tedbiren durdurulmasına karar verilmiştir. Konuyla ilgili yasal süreç devam etmektedir." ifadelerine yer verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *