» 
 

Peugeot Opel'i satın mı alıyor?

Fransız PSA Grubunun Opel'in sahibi GM ile Peugeot ve Citreon gibi markaların sahibi PSA Grubu arasında satın alıma ilişkin görüşmelerin yapıldığı belirtiliyor.

General Motors'un yan kuruluşu Opel'in Peugeot Societe Anonyme Grubuna satılması hususunda görüşmeler yaptıklarını ileri süren yabancı basın, anlaşmanın sağlanması halinde birkaç gün içinde satış işlemlerinin gerçekleştirileceğini iddia etti.

Basında yer alan haberlere göre PSA Grubundan ABD'li Opel ile görüşmeler yapıldığı bilgisinin doğrulandığı belirtilirken, PSA'nın yüzde 14'üne sahip Fransız hükümetinin bu konuda herhangi bir açıklaması bulunmadığı da dikkat çekiyor.

Paris borsasında Peugeot hisselerinde artışla sonuçlanan haberler sonrasında PSA'nın Avrupa'daki ikinci büyük otomobil grubu olacağı da belirtiliyor. Şu anda Avrupa'nın bir numalı firması Volkswagen'i Renault ikinci sırada takip ediyor.

Söz konusu haberlerde Opel'in 1999 yılı itibariyle beklenen satış rakamlarına ulaşamayarak zarar ettiği belirtilirken, Opel'in henüz konuya ilişkin açıklaması da bulunmuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *